přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Do LPIS pro farmáře doplněna funkce pro zjištění souřadnic

4.3.2011

Do aplikace registru půdy pro farmáře (iLPIS) v Internet Exploreru a Mozille byla doplněna funkce pro zjištění souřadnic polygonu (půdního bloku, parcely,katastrální parcely apod.). Funkce se v IE spouští tak, že označíte šipkou v mapě příslušný polygon (zbarví se dofilalova) a následně kliknete na ikonku mobilu ve nástrojové liště pod mapou. V Mozille funguje z technologických důvodů nástroj opačně, tj. nejprve kliknete na ikonku mobilu a následně označíte objekt (blok, parcelu) v mapě. V novém okně se otevře obrazovka se souřadnicemi lomových bodů, které jsou k dispozici jak v souřadnicovém systému JTSK, tak WGS-84. Bližší tip na použití naleznete po prokliku novinky.

Funkce pro zjištění souřadnic polygonu je možné používat mj. i pro vyměření určité části bloku v terénu prostřednictvím GPS přístroje. Pokud chcete zaměřit část půdního bloku (erozně ohrožená půda, katastrání parcela z rastrové mapy), pak si nakreslete v příslušném místě zemědělskou parcelu, následně jí v Internet Exploreru označte poklikem šipky a pomocí ikony mobilu zjistíte souřadnice. V Mozille Firefox nejprve proklikněte ikonku mobilu a následně označte v mapě polygon příslušné parcely, jejíž souřadnice chcete znát.

V případě, že neumíte zakreslit zemědělskou parcelu, pak si pusťte videoukázku, která je k dispozici po prokliku ikony videokamery v pravé horní části obrazovky.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem