přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

V EPH změněn zásadně výběr hnojiv z číselníku

5.3.2011

Na základě připomínek uživatelů došlo v EPH ke změně výběru hnojiv z číselníku. Byly zrušeny 2 ikonky rozdělující "základní hnojiva" a "registrovaná hnojiva", a výběr probíhá na jedné obrazovce. Současně bylo umožněno vyhledávat hnojiva fulltextově, což eliminuje problémy, kdy uživatel přesně nevěděl počáteční název hnojiva. Při volbě Používané se nově zobrazuje stav skladu k datu aplikace a nikoliv k dnešnímu dni. Bližší informace zjistíte po prokliku nadpisu novinky.

Nově je u pole, do kterého se zadává hnojivo, už pouze jedna ikonka číselníčku, respektive ikonka písmene H na formuláři skladové evidence a na formuláři pro vyhledávání aplikací.

Po prokliku ikonky se otevře formulář s výběrovými kritérii:

  • V prvním řádku máte možnost zadat část názvu hnojiva (již to nemusí být první písmena z názvu), nepovinně dále výrobce, registrační číslo nebo druh hnojiva
  • Pod řádkem je doplněna možnost volby rozsahu číselníku. Popis jednotlivých možností je uveden níže:

ZÁKLADNÍ + VLASTNÍ HNOJIVA - výběr z hnojiv je omezen jen na základních a statkových cca 55 hnojiv a hnojiva zadaná do vlastního číselníku (menu Číselníky/Vlastní hnojiva). Uživatel ale nevidí stav skladu.

REGISTROVANÁ HNOJIVA - výběr je omezen jen na hnojiva registrovaná, případně ohlašovaná na ÚKZÚZ. U nich je vždy uveden výrobce a registrační číslo. Uživatel ale nevidí stav skladu.

VŠECHNA HNOJIVA - výběr prochází skrz všechny číselníky hnojiv a je určen k tomu, když hledáte určité hnojivo a nemůžete jej např. nalézt v základním číselníku.

POUŽÍVANÁ - tato volba je určena uživatelům používající skladové karty. Při zvolení používaných hnojiv se zobrazí výběr jen z neukončených skladových karet a navíc se stavem skladu k datu aplikace. Pokud uživatel nejprve naplní sklad nakoupenými hnojivy, pak při volbě používané bude mít při zadání hnojiva zjednodušený výběr a nehrozí, že se splete při výběru hnojiv s podobným názvem.

PLATNÁ - toto políčko slouží k tomu, aby si uživatel odfiltroval hnojiva, kterým skončila registrace (zobrazená běžně v seznamu červeně).

 

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem