přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Upozornění pro uživatele EPH k pořízeným aplikacím v období 1. 1. - 18. 3. 2014

1.4.2014

Upozorňujeme uživatele systému Evidence přípravků a hnojiv (EPH), aby si provedli revizi dat pastev, produkce krmiv a produkce statkových hnojiv vztažených k roku 2014 pořízených do 18. 3. 2014 včetně. V tomto období nebyly v EPH funkční úpravy související s novou vyhláškou č. 377/2013 Sb. o skladování a způsobu používání hnojiv. Data vztažená k roku 2014 pořízená do EPH do 18. 3. 2014 jsou zadána dle neplatných číselníků zvířat, což má za následek například nesprávně napočítaný přísun N u pastev. Více informací je k dispozici po kliknutí na nadpis novinky.

Oprava dat pastev

Pro opravu vyhledejte pastvy v menu Vyhledávání aplikací/pastvy, které jsou vztažené k roku 2014 (tj. ve filtru období od 1.1.2014). Ve vyhledaném seznamu pastev klikněte na kód bloku – zobrazí se detail pastvy. Při kliknutí na tlačítko Změna údajů se načte editační formulář pastvy. Zde se do roletky Druh a kategorie zvířat načte nový číselník, ze kterého vyberte požadovanou položku a data uložte.

Pokud využíváte evidenci spasené zelené hmoty přes pastvy, pak po opravě kategorií zvířat na pastvě proveďte editaci (kliknutím na tlačítko Zelená hmota) a následně uložení spasené zelené hmoty.

Oprava produkce statkových hnojiv

Klikněte na menu Skladové karty > Produkce statkových hnojiv. Vyhledejte produkci hnojiv v roce 2014 leden, únor, případně další měsíce. Pokud se Vám nad formulářem objeví červený text "Na formuláři jsou pořízené kategorie zvířat podle neplatné vyhlášky. Prosím smažte pořízená data a znovu načtěte data z IZR s kategoriemi zvířat podle nové vyhlášky." ,klikněte na tlačítko Vše vymazat a data zadejte znovu. Buď novým načtení dat z IZR nebo ručním zadáním.

Oprava produkce krmiv

Klikněte na menu Skladové karty > Měsíční spotřeba krmiv. Vyhledejte spotřebu krmiv  v roce 2014 leden, únor, případně další měsíce. Pokud se Vám nad formulářem objeví červený text "Na formuláři jsou pořízené kategorie zvířat podle neplatné vyhlášky. Prosím smažte pořízená data a znovu načtěte data z IZR s kategoriemi zvířat podle nové vyhlášky.", klikněte na tlačítko Vše vymazat a data zadejte znovu. Buď novým načtení dat z IZR nebo ručním zadáním. Pokud evidujete spasenou zelenou hmotu, tak po opravě dat spotřeby krmiv klikněte na tlačítko Načti zelenou hmotu (provede se načtení dat z pastev – před tímto krokem je nutné mít opravená data pastev a zelené hmoty).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem