přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nové funkcionality veřejného registru POR

27.12.2011

Veřejný registr přípravků na ochranu rostlin a dalších prostředků na ochranu rostlin (POR) byl rozšířen o nové možnosti vyhledávání a dále bylo rozšířeno množství zveřejňovaných dat. Změny jsou: informace o MRO na určitou šarži, anglický název účinné látky, možnost použití přípravku v integrované produkci, vyhledávání přípravků vyloučených z použití v ochranném pásmu. Více informací získáte po prokliknutí nadpisu novinky.

Na konci prosince 2011 byla rozšířena aplikace přípravků na ochranu rostlin a dalších prostředků na ochranu rostlin o tyto funkce.

Informace o mimořádném rostlinolékařské opatření nebo úředním opatření na určitou šarži výrobku

Vznikla nová poznámka číslo 5 (s tyrkysovým podbarvením), která v seznamu rozhodnutí signalizuje, že určitá šarže výrobku podléhá opatření ze strany SRS. Uživatel takto může zkontrolovat zda jeho zakoupené balení přípravku není závadné.

Informace o opatření je vidět i v detailu rozhodnutí v modrém rámečku.Celé znění opatření je na poslední záložce v detailu přípravku (Dodatečné informace) většinou ve formátu PDF nebo DOC.

Uživatel také může využít rozšířený filtr Úřední opatření nebo MRO na určitou šarži. Při vydání aktuality je příkladem přípravek Acloman a BEC Tebuc.

Anglický název účinné látky

U každé učinné látky je nyní vidět i její anglická mutace. Vyhledávání účinných látek, lze nyní provádět i anglickou jazykovou verzi.

Integrovaná produkce

Systém nyní nabízí informace o zařazení přípravků (účinných látek) ve vztahu k Nařízením vlády č. 79/2007 Sb., o podmínkách provádění agroenviromentálních opatření.

Tyto informace jsou k dispozici na záložce Základních údajů. Podle jednotlivých příznaků Integrované produkce lze i vyhledávat.

Ještě probíhá dopřesnění údajů k IP ze strany SRS a v systému může existovat určitá nepřesnost u správného zařazení přípravku do IP.

Nové předefinované filtry - přípravky vyloučené z použití v ochranném pásmu II. stupně

Vznikl nový předefinovaný filtr, který umožní vyhledat přípravky, které jsou vyloučeny z použití v ochranném pásmá II. stupně u vod povrchových, podzemních, případně obou.

Filtr je dostupný z vyhledávacího formuláře Výběr dle omezení pro použití >> Výběr z předdefinovaných filtrů.

Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemní a povrchové vody
Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů povrchové vody
Přípravek je vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemní vody
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem