přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Jak zadat hnojivo do EPH nenalezené v číselníku hnojiv

16.5.2012

Na základě četných dotazů uživatelů aplikace EPH uvádíme v detailu novinky postup, jak zadat hnojivo do číselníku EPH, které nenaleznete v centrálním číselníku hnojiv. Jedná se zejména o hnojiva dovážená označovaná jako "hnojiva ES" nebo vlastní organická hnojiva např. digestát z bioplynové stanice. Bližší informace naleznete po prokliku nadpisu novinky.

Založení vlastního hnojiva do číselníku EPH se provádí probíhá pomocí odkazu Číselníky – Vlastní hnojiva. Na následující obrazovce stiskněte tlačítko „Nový“, čímž se otevře formulář do kterého zadáte údaje o hnojivu. Poté, co formulář uložíte, se Vám hnojivo bude nabízet při zadání aplikací již standardně v číselník základních hnojiv.

Při zadávání hnojiva do číselníku je vhodné dávat pozor na několik aspektů. Kromě samotného obsahu živin, je důležité rovněž vyplnit typ hnojiva (u dovážených hnojiv půjde zpravidla o minerálně dusíkaté případně nedusíkaté), aby toto přidané hnojivo mohlo být případně korektně kontrolováno příslušnými kontrolními sestavami v EPH.

V případě, že se jedná o upravený kal, měl by být vyplněn i obsah sušiny (v procentech) a v případě vlastního či nějak upraveného statkového hnojiva je nutné ještě zvolit hodnotu v kolonce „Typové statkové hnojivo“. U ostatních hnojiv se typové statkové hnojivo nevyplňuje.

Podrobný návod je ke stažení v příloze.

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem