Portál farmáře
Hlavním účelem Portálu farmáře je zpřístupnění aplikací registrů Ministerstva zemědělství a podřízených organizačních složek státu (ÚKZÚZ, SVS, ÚHUL), a to jak pro přihlášené, tak pro nepřihlášené uživatele.
- Jak se přihlásím na Portál farmáře?
- Co mi Portál farmáře nabízí?
- Jaký je rozdíl mezi portálem farmáře MZe a SZIF?
Při přihlášení do Portálu farmáře si, prosím, překontrolujte Vámi zadanou e-mailovou adresu. Na tuto adresu jsou zasílány sestavy a stavové informace z Registru zvířat (IZR). V případě, že Vámi zadaná e-mailová adresa není platná, není Vám možné tyto informace doručit.
Pro nastavení e-mailových adres můžete použít funkcionalitu „Editace kontaktů".
9.9.2019
Upozorňujeme chovatele používající funkcionality stájového registru a online hlášení prasat na Portále farmáře, že bude do konce října nasazena úprava umožňující hlásit kódem 75 odsun na dočasné hospodářství určených k bezprostřední porážce.
Současně s tím bude ukončeno dosavadní použití kódu 73. Pro účely hlášení kódem 75 je v souladu s přílohou č. 9 vyhlášky č. 136/2004 Sb. nezbytné mít k dispozici základní identifikační údaje odběratele prasat (jméno, příjmení, číslo občanského průkazu).
6.9.2019
V LPIS lze nově zobrazit příslušnost dílů půdních bloků do konkrétní honitby. Více informací naleznete při prokliku novinky.
29.8.2019
Dne 15. 9. 2019 je poslední termín, kdy je možné podat hlášení o provedení podrývání řepky olejné, pokud jej využíváte jako půdoochrannou technologii na silně erozně ohrožených plochách k naplnění podmínek DZES 5. V případě nenahlášení nebude možné postup uznat za správně provedenou půdoochrannou technologii. Za tímto účelem byla v LPIS spuštěna funkcionalita podání hlášení o provedení podrývání. Podrobný návod k podání hlášení v LPIS je k dispozici po prokliku nadpisu novinky.
11.7.2019
Ministerstvo v rámci svého portálu eAGRI zveřejnilo novou webovou službu určenou pro zemědělské subjekty. Jedná se o službu, která poskytuje detailní údaje o konkrétním zvířeti. Vstupem služby je ušní známka zvířete a služba umí pracovat i s kolekcí ušních známek v rámci jednoho volání. Odpověď služby je strukturovaná na základní údaje, pohyby, polohy, systém chovu, potomci, přirozená plemenitba a zmetání. Více informací je k dispozici po kliknutí na nadpis novinky.
26.6.2019
MZe na testovacím prostředí připravilo novou webovou službu LPI_GKN01B, která poskytuje data o překryvu katastrálních parcel s konkrétními DPB. Služba poskytuje základní údaje o KN parcele, překryvu a čísle LV. Nově již neposkytuje údaje o konkrétním vlastníku parcely. Toto je z důvodů změny obsahu datového souboru, kterým ČÚZK poskytuje do LPIS údaje z katastru nemovitostí. Údaje o vlastnictví již nejsou součástí tohoto datového souboru a není je tak možné poskytovat webovou službou jako to bylo možné dříve. Dále MZe informuje, že souběh obou služeb na získání údajů o KN z LPIS (stará: LPI_GKN01A, nová: LPI_GKN01B) není možný. K 19. červenci 2019 tak dojde k vypnutí služby 01A a bude dostupná pouze služba 01B. Konzumenty služby 01A tak upozorňujeme, aby včas na tuto změnu připravili své informační systémy. Případné další informace sdělí helpdesk MZe.
23.5.2019
Systém pro generování předtisků změnových žádostí bude v LPIS a na Portálu farmáře SZIF spuštěn od úterý 4.6.2019.
Formulář pro generování podílu zastoupení citlivých plodin pro účely žádosti vratky zelené nafty bude k dispozici v LPIS od 31.5.2019.
7.5.2019
Dne 8. 5. 2019 bude v Integrovaném zemědělském registru spuštěna funkcionalita umožňující generování „Intenzity chovu zvířat za kalendářní čtvrtletí pro výpočet nároku na vrácení spotřební daně z minerálních olejů, pokud se spotřeba prokazuje evidencí o skutečné spotřebě“ za první čtvrtletí roku 2019.
Výpočet bude možné spustit pod odkazem v IZR - "Zelená nafta->Generování podkladů ZN od 2019, po zvolení typu výpočtu ->Čtvrtletní intenzita"
Potvrzení podílu citlivých plodin bude v LPIS k dispozici nejdéle do 31. 5. 2019.
30.4.2019
S cílem snížit riziko výskytu pozdního hlášení byla v Integrovaném zemědělském registru spuštěna funkcionalita, která upozorňuje chovatele na existenci příznakových zvířat. Více po prokliku nadpisu novinky)
15.4.2019
Návod na provádění zákresů v jednotné žádosti 2019
(PDF, 3 MB)
V příloze je k dispozici ke stažení prezentace vysvětlující použití nástrojů pro provádění zákresů v jednotné žádosti 2019 včetně praktických návodů.
12.3.2019
Novela vyhlášky č. 132/2018 Sb., o přípravcích a pomocných prostředcích na ochranu rostlin, zavádí v návaznosti na § 5 odst. 3 zákona o rostlinolékařské péči, týkající se integrované ochrany rostlin, povinnost vyhodnotit účinnost opatření. Úprava webových služeb bude nasazena v polovině března. Konkrétní popis dopadů je k dispozici po kliknutí na detail novinky.