Portál farmáře
Hlavním účelem Portálu farmáře je zpřístupnění aplikací registrů Ministerstva zemědělství a podřízených organizačních složek státu (ÚKZÚZ, SVS, ÚHUL), a to jak pro přihlášené, tak pro nepřihlášené uživatele.
- Jak se přihlásím na Portál farmáře?
- Co mi Portál farmáře nabízí?
- Jaký je rozdíl mezi portálem farmáře MZe a SZIF?
Při přihlášení do Portálu farmáře si, prosím, překontrolujte Vámi zadanou e-mailovou adresu. Na tuto adresu jsou zasílány sestavy a stavové informace z Registru zvířat (IZR). V případě, že Vámi zadaná e-mailová adresa není platná, není Vám možné tyto informace doručit.
Pro nastavení e-mailových adres můžete použít funkcionalitu „Editace kontaktů".
15.7.2022
Došlo k mimořádné aktualizaci WSDL u služby LPI_DDP01B, kdy byly přidány některé nové elementy. Soupis je uveden v detailu novinky.
13.7.2022
MZe rozšířilo strukturu odpovědi služby LPI_GKN01B. Nově se vrací k číselníkovým kódům i textová reprezentace. Tato úprava se týká stavu DPB (účinný/historický), typu kultury (standardní orná půda, vinice, ovocný sad), názvu katastrálního území, názvu druhu pozemku vedeném v KN (např. ostatní plocha) a názvu způsobu využití pozemku dle KN (např. zeleň, neplodná půda). Změna má dopad do WSDL a je nutné dopady zohlednit i v zemědělských SW. Aktuální WSDL je nasazeno na testovacím prostředí. O nasazení na produkci budeme informovat. Přesné vyznačení nových elementů je vidět po kliknutí na detailu novinky.
13.7.2022
V rámci webových služeb (RCH_GCC01A /číselníky Registru chmelnic/, RCH_GST01A /vydané označovací štítky/, RCH_PHL01A /prohlášení producenta chmele/) došlo k úpravě, která reflektuje zavedení 3 písmených zkratek odrůd a oblastí. V současné době jsou úpravy nasazeny na testovací prostředí a jejich nasazení na produkci bude nasazeno během 14 dnů. Bližší informace jsou uvedeny v detailu novinky.
23.5.2022
MZe na základě podnětu od veřejnosti rozšířilo odpověď služby IZR_ZVI01A. V části PRIROZENAPLEMENITBA je nový nepovinný element BYKUSNIZNAMKA. Změna má dopad do WSDL a je nutné dopady zohlednit i v zemědělských SW. Aktuální WSDL je nasazeno na testovacím prostředí. Nasazení na produkci bude v příštím týdnu.
22.4.2022
Na základě požadavků zemědělců ohledně požadavků vést evidenci hnojení, pastvy, osevů a výnosů plodin v elektronické formě v programu MS Excel, byl připraven vzorový formát souboru pro vedení těchto evidencí. Vzorový soubor má takovou strukturu, která odpovídá požadavkům na následné elektronické předání na Portál farmáře. V příloze jsou zveřejněny dva soubory, první obsahuje vzorově vyplněné řádky jednotlivých evidencí a komentáře a druhý je „čistý“ a obsahuje nakopírované řádky se vzorci. Současně je k dispozici instruktážní video s doporučením, jak soubory používat. Toto video naleznete v sekci Videonávody.
20.4.2022
dle Zákona č. 321/2004 Sb. (o vinohradnictví a vinařství).
13.4.2022
Ministerstvo zemědělství ČR na základě četných žádostí odborné veřejnosti zpřístupnilo rozhraní pro poskytování exportu dat z geografického informačního systém určeného pro evidencí využití zemědělské půdy v ČR - LPIS. Export nahrazuje a rozšiřuje původní export dat, který byl realizován formou emailu.
5.4.2022
V rámci jednotné žádosti pro letošní rok je možné si ověřit, jakým způsobem se bude od roku 2023 plošně podávat výkaz osevu plodin k 31.5. pro ČSÚ. (více po prokliku nadpisu článku)
28.3.2022
MZe na základě podnětu od veřejnosti zpřístupnila webovou službou LPI_HPP01A. Tato webová služba poskytuje pro DPB uvedený na vstupu informace o překryvu tohoto DPB s historickými DPB. Dále služba poskytuje plodiny/předplodiny, které měly překryv se vstupním DPB (zdrojem údaje o plodinách je titul diverzifikace plodin). Podrobnější údaje jsou uvedeny v popisu služby.
4.2.2022
Do služby OOS_ZUO01A (podání žádost o uznání osiva) byl začleněn nový režim použití této služby. Nově služba podporuje zaslání žádosti o uznání osiva do laboratoře ÚKZÚZ. Podobnosti ohledně režimů použití služby jsou uvedeny v popisu služby, který je k dispozici po kliknutí na nadpis novinky. Změna ve WSDL je zpětně kompatibilní a pro stávající osivářské SW se nic nemění.