přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výklad k nařízení vlády č. 74/2015 Sb.

Výklad k ustanovení § 14 odst. 1 nařízení vlády č. 74/2015 Sb., o podmínkách poskytování dotací na opatření dobré životní podmínky zvířat (nahrazování zvířat).

Žadatel může v podopatření Zajištění přístupu do výběhu pro suchostojné krávy nahradit krávu, která již splnila podmínky uvedené v § 11 odst. 3 písm. b) – tedy již prošla v daném období stání na sucho stájí s výběhem (v minimální délce 30 dnů), ukončila svou březost a je tedy dojnicí, nejčastěji umístěnou v produkční stáji, pro zbytek retenčního období jiným zvířetem, jestliže toto nové zvíře je dojnicí.

Pokud se jedná o náhradu dojnice, resp. suchostojné krávy, ještě před splněním dané podmínky, musí být nahrazena zvířetem, které podmínku uvedenou v § 11 odst. 3 písm. b) v průběhu retenčního období splní.

Související legislativa


18.1.2016

Informace pro žadatele z PRV - DŽPZ

Informace o daňových povinnostech