přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nové standardy GAEC

1.2.2010

1. ledna roku 2010 vstoupily v platnost nové standardy GAEC (Dobrého zemědělského a environmentálního stavu).

Standardů je celkem 11 a na základě evropské legislativy, konkrétně přílohy č. III nařízení Rady (ES) č. 73/2009, jsou rozděleny do 5 tematických okruhů:

  1. Eroze půdy(GAEC 1, GAEC 2)
  2. Organické složky půdy (GAEC 3, GAEC 4)
  3. Struktura půdy (GAEC 5)
  4. Minimální úroveň péče (GAEC 6, GAEC 7, GAEC 8 a GAEC 9)
  5. Ochrana vody a hospodaření s ní (GAEC 10, GAEC 11)

Standard GAEC 11 (ochranné pásy podél vodních toků) bude uplatňován až od 1. 1. 2012.

MZe pro Vás ještě před zavedením nových standardů v roce 2009 připravilo informační listy, které poskytnou základní přehled o každém standardu GAEC (např. znění standardu, důvody jeho zavedení do praxe, požadavky kontrolního orgánu ke kontrole). Tyto listy nejsou a nemohou být vyčerpávajícím návodem k plnění jednotlivých standardů.

Informační listy jsou Vám k dispozici na místně příslušných Agenturách pro zemědělství a venkov (AZV) a také ke stažení v záložce Dokumenty ke stažení.

V případě nejasností je možné použít rubriku Help Desk Cross compliance, kde najdete již zodpovězené nejčastější dotazy (FAQ), kontaktní email a telefonní číslo pro nové dotazy. 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem