přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
29.6.2012

Ministerstvo zemědělství do konce roku představí novou koncepci zemědělství

Ministerstvo zemědělství (MZe) chystá nový koncepční materiál, z něhož by měla vycházet politika českého státu v oblastí zemědělství a potravinářství od roku 2014. ČTK dnes informaci potvrdil náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček s tím, že dokument, který má mimo jiné řešit problém propadající se živočišné výroby, by měl být představen do konce roku.


Datum konání: 27.6.2012  – 3.7.2012 

16. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

V 16. kole příjmu žádostí bude rozděleno přes 700 mil. Kč na zahájení činnosti mladých zemědělců či založení podniků a jejich rozvoje. Dne 24. května 2012 schválil ministr zemědělství Ing.…


18.6.2012

V Lucemburku se dnes konalo zasedání Rady pro zemědělství a rybářství

Tisková zpráva – Ministři jednali v Lucemburku zejména o reformě Společné zemědělské politiky (SZP). Diskuse se soustředila na rozvoj venkova s ohledem na životní prostředí a možnosti spolufinancování jednotlivých opatření. Končící dánské předsednictví také představilo svou zprávu o pokroku v projednávání reformy SZP. Ministři projednali další témata, například pohodu zvířat, dopady rezistence vůči antibiotikům u zvířat či situaci na trhu s mlékem. Českou delegaci vedl náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.


12.6.2012

Upozornění pro žadatele z opatření I.3.2 Zahájení činnosti mladých zemědělců v 16. kole příjmu žádostí

Upozornění se týká udělování bodů za preferenční kritérium č. 3 v rámci 16. kola příjmu Žádostí o dotaci (27.6. – 3.7.2012).


12.6.2012

Procházka po českém venkově PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 5 MB)

Publikace vydaná Ministerstvem zemědělství na začátku roku 2012, která přehledně a ilustrativně informuje o úspěšně realizovaných projektech spolufinancovaných z Programu rozvoje venkova.


11.6.2012

Periodikum VENKOV - 5. číslo PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 2 MB)

Další vydání informačního periodika Programu rozvoje venkova v roce 2012 se zaměřením na MAS.


6.6.2012

Zástupci Tematických pracovních skupin diskutovali o ochraně půdy

Tisková zpráva – Ochraně půdy bylo věnováno dvoudenní Setkání Tematických pracovních skupin, které dnes skončilo v Tuchlovicích na Kladensku. Účastníci konference také navštívili Slánsko, kde si prohlédli například provoz ovocnářsko-potravinářské firmy Ekofrukt Slaný a ovocnářství Vítov. Oba podniky jsou úspěšné s projekty z Programu rozvoje venkova.


4.6.2012

Soutěž Procházka po českém venkově má své vítěze

Tisková zpráva – Tři hlavní výhry soutěže Ministerstva zemědělství nazvané Procházka po českém venkově již mají adresáty. Cílem soutěže, kterou pořádalo MZe na svých internetových stránkách od 2. dubna do 22. května, bylo seznámit veřejnost s konkrétními výsledky Programu rozvoje venkova (PRV). Jeho prostřednictvím přispívá Evropská unie ke zkvalitnění života v malých městech a vesnicích.


4.6.2012

Aktualizovaný rozpis veřejných prezentací v rámci opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce před Hodnotitelskou komisí PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 274 KB)

Aktualizovaný rozpis veřejných prezentací po výměně ze strany některých místních akčních skupin.


Datum konání: 31.5.2012 

Sběr dat pro monitoring PRV

Oznamujeme příjemcům dotace z PRV, že v souvislosti s povinností Ministerstva zemědělství jako Řídícího orgánu PRV předkládat Evropské komisi každoročně zprávu o pokroku PRV…

zobrazit po