přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Informace ke změně tisku PLS u importovaných zvířat

3.3.2021

Tisková zpráva – ČMSCH, a.s. oznamuje, že počínaje dnem 3. 3.2021 dojde ke změně vystavování českých průvodních listů skotu (dále jen PLS) u importovaných zvířat.

Doposud se PLS vystavil a odeslal hned po zpracování hlášení o importu zvířat v ústřední evidenci bez ohledu na to, jak dlouho zvířata pobývají v ČR. Nově bude PLS vystaven a odeslán až po přijetí zahraničního průvodního listu spolu s žádostí o vystavení PLS. Zvířata, která budou během několika dní po importu dále exportována, mohou být doprovázena původním zahraničním průvodním listem (bovine passport) a není třeba žádat o vystavení PLS.
Stávající způsob zápisu původu u importovaných zvířat se tímto nemění.
Pokud jsou importovaná zvířata zavedena do plemenářské evidence před zpracováním hlášení o importu, bude jejich původ doplněn z plemenářské evidence. Nebo je možné spolu se žádostí o tisk PLS zaslat i „hlášení doplnění původu“.
Zahraniční průvodní listy spolu se žádostí a případně s hlášením doplnění původu zasílejte na adresu:

Českomoravská společnost chovatelů, a.s.
Benešovská 123
252 09 Hradištko

Zdroj: ČMSCH, a.s.