Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Novinky

ÚKZÚZ zveřejňuje výsledky kontrol krmných surovin původem z Ukrajiny

18. 4. 2024
Od dubna 2023 Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) zacílil kontroly i na dovoz krmných surovin původem z Ukrajiny.

Celostátní POLNÍ DEN

5. 6. 2024 9:00 - 14:00
Zkušební stanice Uherský Ostroh
ÚSTŘEDNÍ KONTROLNÍ A ZKUŠEBNÍ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÝ   srdečně zve na    CELOSTÁTNÍ POLNÍ DEN věnovaný tématu „ÚKZÚZ, zdroj nezávislých informací pro zemědělce“   akce proběhne prezenčně na zkušební stanici v Uherském Ostrohu. Tradiční celostátní polní den ÚKZÚZ se letos uskuteční ve Zlínském kraji na zkušební stanici Uherský Ostroh. Polní den bude zaměřený na představení zemědělského zkušebnictví,…
Informace pro zemědělce

Informace pro zemědělce

16. 4. 2024
Postup při řešení výskytu hraboše polního (aplikace rodenticidů, Agentura ochrany přírody a krajiny a Státní zemědělský a intervenční fond). 
12. 4. 2024
Výsledky zkoušek užitné hodnoty odrůd / Results of VCU testing of plant varieties
Stáhnout (pdf, 457 kB)
12. 4. 2024
Výsledky zkoušek užitné hodnoty odrůd / Results of VCU testing of plant varieties
Stáhnout (pdf, 256 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.