Testování rezistencí

Diagnostické laboratoře Odboru diagnostiky škodlivých organismů rostlin ÚKZÚZ mimo vlastní diagnostické činnosti rovněž zajišťují činnosti pro potřebu testování rezistencí odrůd a novošlechtění bramboru a rajčat  vůči škodlivým organismům pro účely Národního odrůdového úřadu  a vybraných druhů hmyzu vůči přípravkům na ochranu rostlin v rámci testovací sítě.

1. Brambory

Odborné a organizační zajištění úředních zkoušek rezistence odrůd a novošlechtění bramboru proti původci rakoviny bramboru a háďátku bramborovému a nažloutlému a ověřování a identifikaci patotypů těchto škodlivých organismů.

2. Rajčata

Odborné a organizační zajištění úředních zkoušek rezistence odrůd rajčat vůči houbovým patogenům Fusarium oxysporum f. sp. lycopersici - rasa 0, 1, 2 a Fusarium oxysporum f. sp. radicis lycopersici.

3. Hmyz

Odborné a organizační zajištění testů rezistence blýskáčka řepkového a vybraných druhů krytonosců vůči POR.

 

Přílohy

Testování rezistencí odrůd bramboru vůči HB a RB

Stáhnout (pdf, 756 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.