Rostlinolékařská diagnostika

Rostlinolékařská diagnostika je podle § 72 zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, ve znění pozdějších předpisů, v rámci odborných rostlinolékařských činností zajišťována Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem (ÚKZÚZ) a to na dvou základních úrovních – terénní diagnostiku běžných chorob a škůdců zajišťují rostlinolékařští inspektoři, složitější rozbory za pomoci laboratorních postupů jsou prováděny v diagnostických laboratořích Odboru diagnostiky škodlivých organismů rostlin  Ústavu.

O výsledku zpracování vzorku odebraného v rámci rostlinolékařské kontroly nebo dozoru, anebo vzorku, který má nebo může mít vliv na správní řízení, inspektor vždy písemně (formou předávacího protokolu k výsledkům) informuje vlastníka (uživatele) pozemku, porostu či materiálu, odkud byl vzorek odebrán, případně dovozce, přepravce či vývozce.

Terénní i laboratorní diagnostika je v praxi rovněž využívána i ve zkušebnictví v rámci řešených polních a skleníkových pokusů.


Laboratorní diagnostika

Určené úřední laboratoře


Odbor diagnostiky škodlivých organismů rostlin Olomouc (273000)
Šlechtitelů 773/23, Holice, 77900 Olomouc
diagnostika(at)ukzuz.cz

   

Přílohy

Dotazník spokojenosti zákazníka

Stáhnout (doc, 100 kB)

Dotazník spokojenosti zákazníka

Stáhnout (pdf, 157 kB)

Historie rostlinolékařské diagnostiky

20. 3. 2017
Publikace obsahuje informace o rozvoji rostlinolékařské diagnostiky v rámci diagnostických pracovišť ústavu a zároveň mapuje vývoj rostlinolékařské diagnostiky za posledních 23 let.
Stáhnout (pdf, 5 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.