Změna ve fytosanitární kontrole při dovozu zásilek z Běloruska, Číny a Indie

Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) informuje o změně při provádění rostlinolékařské kontroly dřevěného obalového materiálu při dovozu zásilek z Běloruska, Číny a Indie. Tato kontrola musí nyní předcházet zahájení řízení o změně celního režimu.

Změna se týká  dovozních rostlinolékařských kontrol prováděných v rámci mimořádných opatření EU při dovozu určitých zásilek z Běloruska, Číny a Indie.

Vztahuje se na dřevěný obalový materiál, který slouží k přepravě zboží stanoveného v příloze Prováděcího nařízení Komise (EU) 2021/127 (komodit zařazených do celních kódů - 2514, 2515, 2516, 4401, 4415, 6801, 6802, 6803, 6907 a 7606) a má za cíl  omezovat zavlékání škodlivých organismů z uvedených zemí.

ÚKZÚZ bude nově provádět kontroly zásilek se záznamem v systému TRACES NT (Trade Control and Expert System New Technology) ještě před zahájením řízení o změně celního režimu, proto již nelze kontrolu ÚKZÚZ spojit s tímto řízením. 

S ohledem na propojení celních informačních systémů se systémem TRACES NT je jediným výstupem dovozní rostlinolékařské kontroly Společný zdravotní vstupní doklad (SZVD, CHEDPP), který je povinnou přílohou k celní deklaraci, a to bez ohledu na rozsah kontroly provedené ze strany ÚKZÚZ. 

Bližší informace k postupu pro přihlášení zásilek do systému TRACES NT je zveřejněn na webu ÚKZÚZ - Dovoz a vývoz rostlin

 

Ivana Kršková, tisková mluvčí 

 

Tisková zpráva Přísnější fytosanitární kontroly dřevěného obalového materiálu z Běloruska, Číny a Indie,  ze dne 26. 2. 2022

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.