Aktuální zprávy k dovozu a vývozu

Nové bezpečnostní prvky zvýší ochranu úředních dokladů proti padělání

16. 10. 2013
Tisková zpráva — Inspektoři Státní rostlinolékařské správy zaznamenávají při kontrolách stále častější případy neoprávněného používání značek IPPC při označování dřevěných obalů včetně padělání úředně vydaných osvědčení. Pro potlačení tohoto negativního jevu byl od 1. září 2013 zaveden systém zvyšující bezpečnost a ochranu úředních listin proti padělatelům.

Rusko zakázalo dovoz některých komodit z Evropské unie

3. 7. 2013
Tisková zpráva — Ruská federace uvalila dočasné embargo na dovoz konzumních a sadbových brambor a rostlin, které jsou určeny k pěstování, tedy školkařského a rozmnožovacího materiálu, pocházející z členských států Evropské unie. Tento zákaz platí od 1. července 2013.

Doplnění tiskové zprávy ze dne 26. 4. 2013, která se týkala změn v dovozních postupech pro zásilky obsahující kameny a výrobky z kamene původem z Číny

21. 5. 2013
Tisková zpráva — Státní rostlinolékařská správa (SRS) upozornila tiskovou zprávou dovozce a přepravce zásilek na provádění dovozních kontrol vybraných zásilek kamene a vý¬robků z kamene dovážených z Číny v souladu s rozhodnutím Komise 2013/92/EU. Z důvodu úprav režimu kontrol po dohodě s úřady vstupních míst EU a na základě dotazů dovozců, rozšiřuje SRS původní tiskovou zprávu o další informace týkající se…
Změny v dovozních postupech pro zásilky obsahující kameny a výrobky z kamene původem z Číny

Změny v dovozních postupech pro zásilky obsahující kameny a výrobky z kamene původem z Číny

26. 4. 2013
Tisková zpráva — Státní rostlinolékařská správa (SRS) upozorňuje dovozce a přepravce uvedených zásilek kamene a výrobků z kamene dovážených z Číny na změnu režimu kontrol těchto zásilek, na kterém SRS úzce spolupracuje s Celními úřady ČR (CÚ).
USA vrací zpět zásilky s dřevěnými obaly, pokud neodpovídají jejich požadavkům

USA vrací zpět zásilky s dřevěnými obaly, pokud neodpovídají jejich požadavkům

24. 1. 2013
Tisková zpráva — Státní rostlinolékařská správa opětovně upozorňuje vývozce a přepravce zásilek s dřevěným obalovým materiálem na rizika spojená s použitím nekvalitních dřevěných obalů při exportu do Spojených států amerických.
SRS nařídila opatření k ochraně proti zavlékání a rozšiřování plžů rodu Pomacea

SRS nařídila opatření k ochraně proti zavlékání a rozšiřování plžů rodu Pomacea

14. 1. 2013
Tisková zpráva — Státní rostlinolékařská správa vydala obecně závazný právní předpis ve formě nařízení Státní rostlinolékařské správy, jímž nařídila mimořádná rostlinolékařská opatření k ochraně proti zavlékání a rozšiřování sladkovodních plžů rodu Pomacea.
Nová povinnost registrace dovozců potravin do Číny

Nová povinnost registrace dovozců potravin do Číny

26. 9. 2012
Tisková zpráva — Čínský generální úřad pro kontrolu jakosti a karanténu (General Administration of Quality Supervision Inspection and Quarantine, dále jen „AQSIQ“) zavedl pro exportéry potravinových produktů nově povinnost registrace. Dovozci potravinových výrobků do Číny budou muset být registrováni v systému AQSIQ od 1. října 2012.
Varování pro vývozce máku - kontroly původu při vývozu do třetích zemí budou důkladnější

Varování pro vývozce máku - kontroly původu při vývozu do třetích zemí budou důkladnější

16. 5. 2012
Tisková zpráva — Inspektoři Státní rostlinolékařské správy zaznamenali při odbavování zásilek potravinářského máku vyváženého do třetích zemí případy, kdy byl ke kontrole předložen mák, který neměl původ v České republice, ačkoli byl takto označen.
1 2 3

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.