Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 23. září 2020

23. 9. 2020

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Stav podzemních vod se ve srovnání s předchozím týdnem mírně zhoršil, ale zůstal celkově normální. Hladina v mělkých vrtech ve srovnání s předchozím týdnem na území ČR v průměru mírně klesala. Počet pramenů, u kterých bylo dosaženo silného či mimořádného sucha, se oproti minulému týdnu příliš nezměnil a tvoří 39 % všech objektů.

V období od 16. 9. do 23. 9. se na území České republiky významnější srážky nevyskytovaly. Průtoky ve vodních tocích mají většinou setrvalou nebo mírně klesající tendenci. Ve srovnání s dlouhodobými průměry pro měsíc září jsou průtoky na většině území České republiky podprůměrné. Nadprůměrné průtoky v porovnání s dlouhodobým průměrem pro měsíc září se ve větší míře vyskytují pouze na území Povodí Moravy a Povodí Vltavy v jižních Čechách.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tyto vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny ze 75 – 100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Informační zpráva o hydrologické situaci k 23. 9. 2020

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Aktuálně platná omezení k nakládání s vodami k 23. 9. 2020

Stáhnout (pdf, 454 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.