Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 24. říjnu 2021

24. 11. 2021

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 46. týdnu na území ČR celkově normální, vydatnost pramenů však byla v tomto týdnu celkově mírně podnormální, přičemž situace byla nadále regionálně odlišná. Oproti předcházejícímu týdnu se celkově stav vydatnosti mírně zhoršil. Vydatnost pramenů ve srovnání s předchozím týdnem převážně stagnovala s tendencí k mírnému zmenšení.

Hladiny vodních toků na našem území jsou převážně setrvalé nebo pozvolna klesají. V porovnání s dlouhodobými listopadovými normály jsou průtoky většinou podprůměrné, nejčastěji se pohybují v rozmezí od 20 do 80 % Qm, jen ojediněle dosahují průměrných až mírně nadprůměrných hodnot. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozímu týdnu ve všech povodích mírně zhoršila.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tyto vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny z 76–100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry.

Přílohy

Informační zpráva o hydrologické situaci k 24. 11. 2021

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Aktuálně platná omezení k nakládání s vodami k 24. 11. 2021

Stáhnout (pdf, 166 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.