Tiskové zprávy

Národní konference Venkov 2009 ukázala další možnosti rozvoje venkova

20. 11. 2009
Tisková zpráva — Zejména o budoucnosti rozvoje venkovských regionů, obcí a zemědělců po roce 2013 diskutovali účastníci dvoudenní národní konference Venkov 2009 v Holešově. Aktéři z vesnic sdružení v Celostátní síti pro venkov zhodnotili roční fungování sítě, současný stav naplňování politiky ministerstva zemědělství ve prospěch venkova, formulovali cíle organizací, které působí na venkově v nejbližším období, a…

Rada schválila možnost mimořádných podpor pro sektor mléka

20. 11. 2009
Tisková zpráva — Rada ministrů zemědělství na dnešním jednání v Bruselu schválila možnost zavedení mimořádných podpor pro sektor mléka. Ministr Jakub Šebesta podpořil také návrh Maďarska a Slovenska o nezavádění bezdůvodného označování mladých koz a ovcí, jednalo by se o zbytečnou zátěž pro chovatele.

Antibyrokratická komise obnoví svoji činnost

18. 11. 2009
Tisková zpráva — Novým šéfem obnovené Antibyrokratické komise MZe (ABK) byl ministrem zemědělství Jakubem Šebestou jmenován samostatně hospodařící zemědělský podnikatel a místopředseda Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů Lubomír Burkoň. První pracovní schůzka ABK pod jeho vedením proběhne 25. listopadu.

Ministr Šebesta jednal s chilskou ministryní zemědělství

13. 11. 2009
Tisková zpráva — V rámci pracovní cesty ministra zemědělství Jakuba Šebesty do Chilské republiky proběhla jednání na úrovni ministrů. Českého ministra Jakuba Šebestu přijala chilská ministryně zemědělství Marigen Hornkohl Venegas.

Obnova chilského parku Torres del Paine probíhá výborně

12. 11. 2009
Tisková zpráva — V rámci pracovní cesty ministra zemědělství České republiky Jakuba Šebesty v Chilské republice proběhla návštěva národního praku Torres del Paine, kde probíhá projekt obnovy lesů po požáru, který poškodil významnou část parku. Požár způsobil v roce 2005 nešťastnou náhodou český turista. Česká republika se rychle přihlásila s nabídkou pomoci k nápravě škod, způsobených českým občanem a odstartovala…

Reakce MZe na zavádějící informace o zadávání veřejných a IT zakázek

10. 11. 2009
Tisková zpráva — Na základě zavádějících informací týkajících se IT zakázek a režimu veřejných zakázek u pozemkových úprav, které se objevily v médiích (Aktuálně.cz), je MZe nuceno reagovat a stanovisko ministerstva blíže vysvětlit.

Debata o vzniku Lesnického parku Křivoklátsko

3. 11. 2009
Tisková zpráva — V Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů se v průběhu října uskutečnilo jednání, jehož tématem byla diskuse ohledně zřízení Lesnického parku Křivoklátsko. Jednání byli přítomni zástupci prakticky všech významných lesnických institucí působících v ČR a dále zástupci vlastníků lesů a podniků LČR, s.p. a VLS, s.p.

Ministr Šebesta schválil sazby národních doplňkových plateb

3. 11. 2009
Tisková zpráva — Ministerstvo zemědělství na základě žádostí zemědělců stanovilo sazby národních doplňkových plateb Top-Up pro rok 2009. K zemědělcům tak na základě dokumentu, který včera podepsal ministr Jakub Šebesta, poputuje bezmála 6,3 miliard korun.

Vláda odsouhlasila 900 milionů korun pro národní podpory na příští rok

2. 11. 2009
Tisková zpráva — Vláda na dnešním zasedání schválila 900 milionů korun pro dotační programy zemědělství na rok 2010. Kvůli nutným škrtům ve státním rozpočtu došlo v národních podporách ke snížení celkové částky o 200 milionů korun. Kontinuita podpor ale zůstává zachována.

Stanovisko ministerstva zemědělství k protestům formou vylévání mléka

29. 10. 2009
Tisková zpráva — Stanovisko k problematické situaci v sektoru mléka.
1 2 3 4 ... 18

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.