Výroba a použití lihu pro dezinfekci bude mít od července upravená pravidla

6. 5. 2021

Nové povolení na zvláštní denaturaci lihu k výrobě dezinfekce začne platit od 1. července 2021.

Hlavním rozdílem je, že stávající povolení denaturace lihu Bitrexem v přídavku nejméně 30 mg na 1 000 ml etanolu za účelem výroby dezinfekčních přípravků zůstává pouze pro líh kvasný rafinovaný technický a líh kvasný bezvodý.

Pro líh kvasný rafinovaný jemný, líh kvasný rafinovaný velejemný a další druhy lihu je nově povolena denaturace Bitrexem v přídavku nejméně 30 mg na 1 000 ml etanolu a zároveň 2-propanolem v přídavku nejméně 20 ml na 1 000 ml etanolu (také pouze za účelem výroby dezinfekčních přípravků).

Dalším rozdílem je, že dezinfekční přípravek vyrobený dle tohoto povolení nesmí být použit k dezinfekci ploch, které přicházejí do přímého styku s potravinami nebo pokrmy bez následného opláchnutí ošetřených ploch pitnou vodou.

Nově vydané povolení nahradí od 1. července 2021 stávající rozhodnutí Ministerstva zemědělství z 13. března 2020. Nové povolení pro zvláštní denaturaci lihu (vydané obecně pro všechny subjekty splňující podmínky povolení) na účely výroby dezinfekčních přípravků vydalo Ministerstvo zemědělství na základě požadavku Generálního ředitelství cel (GŘC) a po dohodě s Ministerstvem zdravotnictví a GŘC.

Text povolení najdete v příloze.

Původní povolení vydané v březnu 2020 najdete v sekci Aktualit ke koronaviru.

Přílohy

Povolení od 1. 7. 2021

Stáhnout (pdf, 383 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.