Vědci se mohou hlásit. Ministerstvo zemědělství pro ně vypsalo ceny

22. 2. 2019

Zemědělští vědci se mohou od dneška hlásit do soutěže o Ceny ministra zemědělství. Udělují se za výzkum a vývoj v oblasti udržitelného hospodaření s přírodními zdroji, zemědělství a lesnictví a také produkce potravin. Uzávěrka přihlášek je 15. března letošního roku.

Cena pro mladé vědecké pracovníky je určena vědcům do 35 let. Oceňuje se například recenzovaný odborný článek, patent, užitný vzor, software, prototyp, metodika nebo specializovaná mapa s odborným obsahem. Cena za realizovaný výsledek ve výzkumu a experimentálním vývoji má stejné zaměření (pouze se neuděluje za odborný článek). U obou je podmínkou, aby výsledky vznikly s pomocí podpory poskytnuté Ministerstvem zemědělství na vědu a výzkum. To loni vyplatilo přibližně 425 milionů korun na výzkumné projekty a zhruba 453 milionů na dlouhodobý rozvoj výzkumných organizací.

Finanční odměnu získají vědci na prvních třech místech, a to 90, 70 a 50 tisíc korun. Cenu vítězům předá ministr zemědělství na veletrhu Země živitelka v srpnu 2019.

Všechny podklady k soutěži jsou na stránkách České akademie zemědělských věd i stránkách MZe.

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.