Jedinečný identifikátor tabákových výrobků bude vydávat Státní tiskárna cenin

17. 10. 2018

Od května 2019 budou tabákové výrobky označeny kódem, tzv. jedinečným identifikátorem, který umožní sledování a vyhledávání konkrétního výrobku při jeho obchodování v rámci Evropské unie.

Označení umožní určit informace o datu výroby, výrobním stroji, o trase přepravy a další. Vláda dnes jmenovala vydavatelem jedinečného identifikátoru Státní tiskárnu cenin, s. p.

„Možnost sledovat a vyhledávat tabákové výrobky přispěje k lepší kontrole tohoto zboží, a současně tento systém jednoznačně omezí prodej falešných tabákových výrobků,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Všechny hospodářské subjekty a provozovatelé prodejen, které vyrábějí nebo prodávají tabákové výrobky, budou muset mít přiřazený svůj identifikační kód, který bude s jedinečným identifikátorem propojen. Obchodníci, dovozci a výrobci proto mají žádat Státní tiskárnu cenin, s. p. o vydání tohoto kódu pro sebe, svoji prodejnu a případně pro stroj použitý k výrobě tabákových výrobků.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.