Česká republika už není na čínském seznamu zemí s nebezpečím nemoci šílených krav

10. 9. 2018

Čína dnes oznámila vyškrtnutí České republiky ze seznamu zemí s nebezpečím nemoci šílených krav (BSE). Jde o výsledek bilaterálního jednání Ministerstva zemědělství s čínským generálním ředitelstvím cel GACC.

 O vyškrtnutí ČR usilovala několik let. Umožní to dořešit otázku vývozu býčího spermatu a také urychlené pokračování jednání o certifikaci a vývozu produktů z hovězího masa do Číny.

V rámci dnešního jednání na Ministerstvu zemědělství došlo také k podepsání protokolu o podmínkách pro vývoz sladu. Podpis je dalším důležitým krokem ke schválení vývozu tradiční české komodity na čínský trh.

Dále obě strany projednaly otázku registrací podniků vyvážející do Číny mléko a mléčné produkty, problematiku elektronické certifikace, možnosti vývozu drůbežího masa a další.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.