Původ hovězího masa a možnost jeho ověření spotřebiteli

22. 12. 2011

Informace o možnosti dohledání údajů o zakoupeném hovězím mase na webových stránkách Ministerstva zemědělství „eAGRI“.

Na internetových stránkách Ministerstva zemědělství, v „Portálu farmáře“, si spotřebitelé potravin mohou ověřit původ zakoupeného hovězího masa na trhu v České republice, které pochází ze zvířat v tuzemsku chovaných, vykrmovaných, a také poražených.

Naopak údaje o hovězím dobytku dovezeném ze zahraničí za účelem porážky v České republice zde možné nalézt není. Pro tato zvířata totiž neplatí povinnost registrace v ústřední evidenci.

Podle ušního čísla skotu z povinné ústřední evidence hospodářských zvířat, které musí být uvedeno na balíčku masa či v prostorách prodejny, lze v této aplikaci zjistit datum narození a porážky zvířete, jeho pohlaví a plemennou příslušnost.

Tyto údaje, spolu s dalšími informacemi, jsou do určité míry potvrzením bezpečnosti i kvality zakoupeného hovězího masa.

Aplikace 

Původ hovězího masa

na webových stránkách Ministerstva zemědělství.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.