Ministerstvo
Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.
Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.

Novinky

Maďarsko zavedlo oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů

Maďarsko zavedlo oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů

18. 4. 2024
Maďarská vláda zavedla dne 16. 4. 2024 oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů do Maďarska. 

Nový čínský standard pro sušené mléko a modifikované sušené mléko

12. 4. 2024
Dne 12. března 2024 zveřejnila čínská Národní zdravotní komise společně se Státní správou pro tržní regulaci 47 nových a revidovaných národních standardů potravinové bezpečnosti. Řadí se mezi ně i národní standard pro sušené mléko a modifikované sušené mléko, který nese kódové označení GB19644-2024 a představuje revizi standardu z roku 2010.

V Bosně a Hercegovině se ročně vypije 1,6 mil. hektolitrů importovaného piva

12. 4. 2024
V těchto dnech uvedl portál „e-Kapija“, že Bosna a Hercegovina dovezla za rok 2023 cca 1,6 mil. hektolitrů piva. Celkový objem dovezeného piva byl o něco nižší (0,6 %) než v roce 2022, ale hodnota dovozu narostla oproti roku 2022 o více než 25 % a činila 91,7 mil. EUR.

V emirátech se buduje nová vertikální farma, opět největší na světě

12. 4. 2024
Neuběhly ani dva roky od slavnostního představení největší kryté farmy na světě s názvem Bustanica a byl ohlášen nový projekt. Ten je samozřejmě, jak tomu v Emirátech bývá, ještě mnohem lepší a větší.

Nově zaváděná daň z ochrany lesů má přispět k uhlíkové neutralitě Japonska

12. 4. 2024
S počátkem nového fiskálního roku v Japonsku vstoupila v platnost nová daň z ochrany lesů. Jedná se o další z finančních nástrojů v rámci Základního plánu pro lesy a lesnictví, jenž tvoří součást národní strategie pro dosažení čistých nulových emisí (uhlíkové neutrality) do roku 2050, resp. snížení emisí skleníkových plynů o 46 % do roku 2030.

Poslední publikace

Stručně o vodě 2024
Brožura Stručně o vodě - Voda v ČR do kapsy vydaná MZe ke Světovému dni vody 2024 zprostředkovává základní fakta týkající se vodního hospodářství. Naleznete v ní stručné hydrologické údaje, informace o vodních zdrojích, o správě vodních toků, fakta o vodovodech a kanalizacích a rovněž také o plánování v oblasti vod a mnoho dalších témat souvisejících s vodním hospodářstvím v České republice.
Publikováno: 18. 3. 2024

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.