Ministerstvo
Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.
Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.

Novinky

Srbsko bude mít letos málo sladovnického ječmene

14. 6. 2024
V Srbsku aktuálně probíhá sklizeň ječmene a podle informací portálu „e-Kapija“ se ukazuje, že výnosy na hektar budou letos pouze kolem 4,5 t.

Půda jako kanadské strategické národní bohatství

14. 6. 2024
Senátní výbor pro zemědělství zveřejnil novou studii o zdraví půdy v Kanadě. Podle ní změny klimatu, extrémní výkyvy počasí, znečištění a urbanizace poškozují kanadskou půdu a ohrožují potravinové zabezpečení.

Vodíkové technologie a jejich využití v zemědělství

14. 6. 2024
Japonsko platí za světovou špičku, pokud se jedná o vývoj vodíkových technologií, a to především díky svému strategickému důrazu na vodík jako zdroj energie nové generace.

Nový plán podpory šlechtění a semenářství v Kazachstánu

14. 6. 2024
Dne 4. června 2024 schválila kazašská vláda tzv. „Komplexní plán rozvoje selekce a semenářství zemědělských plodin v Republice Kazachstán na léta 2024–2028“.

Alkohol bude ve Vietnamu podléhat spotřební dani ve výši 100 %

14. 6. 2024
Ministerstvo financí navrhlo do roku 2030 zvýšit spotřební daň na alkohol na 100 %. V současné době je spotřební daň na pivo 65 % a na ostatní alkohol 35–65 % v závislosti na obsahu alkoholu.

Poslední publikace

Situační a výhledová zpráva: Olejniny 2022-2023
Situační a výhledová zpráva přináší souhrnné informace o pěstování, obchodu a zpracování komodity olejniny. Zpráva zahrnuje údaje z hospodářského roku 2022/23, ale i prvních měsíců hospodářského roku 2023/24, vychází z informací dostupných převážně k datu 31. října 2023. Cílem SVZ je informovat veřejnost o důležitých skutečnostech a základních údajích v odvětví olejnin.
Publikováno: 24. 5. 2024

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.