Srbsko

Srbsko otevřelo kapitolu 30

14. 12. 2017
Členské země EU umožnily Srbsku otevřít již 12. kapitolu přístupových jednání. Kapitola 30 upravuje mezinárodním vztahy. Splnění podmínek této kapitoly nepochybně přinese řadu změn i do srbského zemědělství.

Centrální banka Bosny a Hercegoviny: Více peněz od diaspory

28. 11. 2017
V zahraničí žijící a pracující obyvatelé BaH poslali do země za prvních šest měsíců roku 1, 846 miliard konvertibilních marek (tj. cca 930 milionů EUR).

EU umožnila Bosně a Hercegovině bezcelní vývoz ryb na svůj trh

28. 11. 2017
Stabilizační a asociační dohoda mezi BaH a EU předpokládala bezcelní vývoz již od 1. února tohoto roku, nicméně Evropská komise umožnila bezcelní dovoz 500 tun ryb z Bosny a Hercegoviny až v tomto čtvrtletí.

B&H: Nedostatek krmiv přiměl úřady povolit dovoz GMO sóji

27. 10. 2017
Agentura pro bezpečnost potravin Bosny a Hercegoviny (Agencija za bezbjednost hrane BiH) z důvodu nedostatku krmiv vydává povolení dovážet a prodávat krmiva obsahující geneticky modifikované organizmy, především GMO sóju. Krmiva vyrobená z geneticky modifikovaných plodin musí být v souladu s platnou BaH legislativou viditelně označena. Maso, mléko a vejce z chovů využívajících k výživě zvířat již…

Srbsko blízko možnosti čerpat prostředky IPARD

27. 10. 2017
26. listopadu přijíždí do Bělehradu představitelé Výboru pro zemědělství a rurální rozvoj Evropské komise zkontrolovat, zda Srbsko splnilo všechny podmínky akreditace pro realizaci před přístupového programu IPARD.

Srbsko zvýšilo dovolený obsah aflatoxinů

4. 9. 2017
Publikováním nového znění vyhlášky zvýšilo Srbsko od září tohoto roku povolený obsah aflatoxinů v mléce z 0,050 mikrogramů na kilogram na 0, 25 µg/kg.

Zemědělství Regionu Západní Balkán postihlo sucho, úroda některých plodin nižší až o 60%

28. 8. 2017
Letošní sucho a vysoké teploty citelně postihly zemědělství balkánských zemí. Neúroda se projeví i na celkovém růstu HDP postižených zemí.

Srbsko dále očkuje proti moru prasat

28. 8. 2017
Přes ohlašované ukončení vakcinace, které proběhlo médii především ve spojení se vstupem německé společnosti Tönnies, bude Srbsko v tomto způsobu ochrany zvířat pokračovat nejméně do konce roku.

Možnost koupě zemědělské půdy v Srbsku se odkládá

14. 7. 2017
Ministerstvo zemědělství Republiky Srbsko připravuje změnu zákona o zemědělské půdě. Cílem je znemožnit prodej zemědělské půdě cizincům, který měl být možný již do 1. září tohoto roku.

Quentin Royer: Delhaize i po změně vlastníka v Srbsku pokračuje

20. 6. 2017
Nizozemský Ahold, který před rokem dokončil spojení s belgickou skupinou Delhaize a je čtvrtým největším řetězcem v Evropě zůstává v Srbsku.
1 ... 20 21 22

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.