Spojené Arabské Emiráty

Import potravin do regionu Blízkého východu během posledních let raketově roste

27. 1. 2023
Od první poloviny 2022 se do Spojených arabských emirátů importuje více jak 41 000 tun potravin denně. Za nárůstem stojí kromě rostoucí populace také složení místních obyvatel. To tvoří z více jak 80 % zahraniční přistěhovalci, kteří chtějí kvalitní importované potraviny ze svých domovin.

Giganti v SAE spojují síly v podpoře udržitelných plánu své země

20. 1. 2023
Ve Spojených arabských emirátech vrcholí Abu Dhabi Sustainbility Week (ADSW), každoroční týdenní akce zaměřená na udržitelnost. Při této příležitosti se podepsala tříletá spolupráce mezi dubajským úřadem pro elektřinu a vodu (DEWA) a developerskou společností propagující čistou energii Masdar.

V Dubaji probíhá druhý ročník veletrhu zaměřeného čistě na kávu

13. 1. 2023
Mezinárodní asociace kávových specialit, která má pobočku i ve Spojených arabských emirátech, pořádá druhý ročník veletrhu World of Coffee v prostorách dubajského výstaviště.

Dubaj do nového roku vkročila dočasným ročním zrušením 30% daně na prodej alkoholu

6. 1. 2023
Spojené arabské emiráty nevstoupily do nového roku 2023 pouze rekordním ohňostrojem, ale také mnoha plánovanými změnami. Jejich velká část má za úkol přilákat ještě větší množství zahraničních turistů a ukázat, že především Dubaj je zde opravdu jedno z nejlepších míst pro život.

Tři prosincové veletrhy skvěle uzavřely letošní arabskou sezónu

16. 12. 2022
Příchod mrazivých měsíců do Evropy znamená v regionu Blízkého východu vrchol veletržní sezóny. Tento rok také dokázal, že covidové období a omezení jsou minulostí a veletrhy se mohou pořádat v plné síle.

Spojené arabské emiráty představily národní Nutriční strategii 2022–2030

9. 12. 2022
Začátkem prosince vyhlásilo Ministerstvo pro zdraví a prevenci SAE novou strategii, která má za cíl zatočit s nenasycenými mastnými kyselinami, cukry a solí v pokrmech.

Ve Spojených arabských emirátech vzniká pole s pšenicí o rozloze 1400 ha

2. 12. 2022
Začátkem tohoto měsíce vládce emirátu Sharjah symbolicky zasel první pšenici na největším poli v zemi. Masivní farma byla založena v regionu Mlehia a během letošního roku začne hospodařit na ploše 400 hektarů.

Nečekané změny v prodeji alkoholu během světového poháru FIFA v Kataru

21. 11. 2022
Kontroverzní světový pohár FIFA v Kataru v posledních týdnech plní mezinárodní média. K již mnohokrát zmiňovaným problémům teď přibil úplně nový a poměrně zásadní. Necelých 48 hodin před oficiálním zahájením her a prvním zápasem požádala katarská královská rodina FIFU o zrušení licencí pro prodej alkoholu na stadionech.

České firmy opět v Dubaji na veletrhu privátních značek PLLME

11. 11. 2022
Po velmi úspěšném minulém ročníku se stánek Ministerstva zemědělství, díky projektu na podporu ekonomické diplomacie, vrátil do veletržních prostor dubajského obchodního centra.

Globální soutěž FoodTech Challenge v SAE má 30 finalistů

4. 11. 2022
Začátkem března jsem psal o možnosti účasti na velmi zajímavé soutěži pro start-upy se zaměřením na potravinářství a zemědělství FoodTech Challenge o 2 mil. dolarů.
1 ... 3 4 5 ... 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.