V Kazachstánu za české účasti proběhla mezinárodní výstava AgroWorld Qazaqstan

Ve dnech 2. – 4. listopadu 2022 proběhla ve městě Almaty v pořadí již 16. mezinárodní výstava AgroWorld Qazaqstan.

Tato výstava zahrnovala téměř celou oblast zemědělství: od chovu hospodářských zvířat, krmiv a veterinárních preparátů, přes rostlinnou výrobu, skleníky a skleníkové technologie, zemědělské stroje, projektování a realizace staveb v zemědělství až po recyklaci zemědělského odpadu.  V roce 2021 se výstavy zúčastnilo 100 společností ze 14 zemí a navštívilo ji bezmála 5 tis. lidí. Zmíněné výstavy se zúčastnily i 4 české firmy.

Kazachstánská vláda plánuje znovuzavedení některých potravinářských položek do exportního dotačního programu

Kazachstánská vláda plánuje obnovit dotování vývozu masa a mouky na zahraniční trhy. Ministerstvo obchodu a integrace Kazachstánu vypracovalo návrh nařízení, která má vrátit tyto dvě položky do příslušného seznamu. Díky tomuto nástroji je do roku 2025 plánována podpora exportu ve výši 0,83 miliardy EUR, tedy 6,6 % exportu.

 

Zpracoval:
Artyom Lukasov
zahraniční spolupracovník Ministerstva zemědělství v Kazachstánu
Tel: +7 701 515 0541, E-mail: artom_lukasov@mzv.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.