Národní expozice Libanonu na nejvýznamnějším potravinářském veletrhu na Blízkém a středním východu – Gulfood 2023

24. 2. 2023

Veletrh Gulfood, pořádaný každoročně v Dubaji, SAE, po dlouhou dobu přitahuje obchodníky a odborníky na potraviny a nápoje z celého světa, což výrazně přispívá k rozvoji obchodu v oblasti zemědělství.

Libanon se v tomto roce snažil o maximální podporu své národní expozice s vědomím, že export přináší tolik potřebnou tvrdou měnu a posiluje standard zemědělské výroby. Expozice se zúčastnilo mnoho libanonských firem (informace z denního tisku uvádí více než 30), mezi nejdůležitější patří:

  • A-Z Manufacturing and Trading Co. – výrobce majonéz, tomatové pasty, kečupů. Firma má více než 30letou tradici a silné postavení na libanonském trhu.

  • Siblou – dovozce a zpracovatel ryb a rybích produktů.

  • Wilco – přední producent drůbeže, nabízí čerstvá kuřata i zmrazené polotovary. V minulosti projevila firma zájem o dovoz krmiva z ČR.

  • Cafe Najjar – největší zpracovatel kávy v Libanonu.

  • MSALLEM Foodtech – přední výrobce olivového oleje

  • RIM – výrobce minerálních vod. Díky české plnící lince hliníkových plechovek je společnost úspěšných exportérem do celého Arabského světa.

  • Castania – zpracovatel oříšků a dalších tradičních arabských pochutin a sladkostí.

Generální ředitel MZE Libanonu byl přítomen na expozici po celou dobu konání veletrhu, což svědčí o tom, že Libanon považuje exportní aktivity svých firem za velmi důležité a v maximální možné míře pro ně vytváří podporu.

 

Zpracoval:

Petr Sochor

zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Bejrútu

Mobil: 00961 70 258 310, E-mail: petr_sochor@mzv.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.