Účast České republiky na mezinárodním veletrhu Seoul International Wines and Spirits

3. 5. 2017

Ministerstvo zemědělství připravilo ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Soulu projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu exportu českého/moravského vína a dalších druhů alkoholických nápojů české výroby do Korejské republiky. Projekt byl realizován v rámci naší účasti na mezinárodním potravinářském veletrhu Seoul International Wines and Spirits 2017. Na českém stánku se představili moravští vinaři a rovněž výrobci piva a dalších alkoholických nápojů. Korejská veřejnost a obchodníci z Korejské republiky i řady dalších zemí tak mohli ochutnat a posoudit vysokou kvalitu moravských vín a českého piva.

Ve dnech 17.–19. dubna 2017 se v Soulu uskutečnil nejvýznamnější korejský mezinárodní veletrh vína a alkoholických nápojů Seoul International Wines and Spirits. Veletrh se konal na prestižním výstavišti COEX v Soulu na ploše 10 348 m². V letošním roce se jej zúčastnilo více jak 300 firem z 32 zemí, které nabízely nejen alkoholické nápoje, ale též služby v oblasti prodeje a propagace alkoholických nápojů, zařízení k jejich výrobě, např. minipivovary, apod. V průběhu tří dnů navštívilo veletrh Seoul International Wines and Spirits více jak 33 tisíc návštěvníků, z toho 8 tisíc odborníků (dovozci, vývozci, nákupčí ad.).

Česká republika se představila formou samostatné expozice, která byla zaměřena především na podporu exportu moravských vín a českého piva do Korejské republiky. Díky projektu ekonomické diplomacie se tak mohli v Korejské republice představit následující výrobci vín: Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Reisten, ZD Sedlec, Vinařství Sonberk, Vinařství Volařík, Vinařství Bunža Bzenec, Vinařství Baláž, Vinařství Krásná hora, Vinařství Ludwig, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Zámecké vinařství Bzenec, Vinařství Velké Bílovice, Vinařství Vitis, Vinařství Hana Mádlová Velké Bílovice, Vinařství Blatel, Vinařství Vino Hort a Vinný sklep pod Kozím hrádkem. Návštěvníci našeho stánku mohli rovněž ochutnat pivo z Pivovaru Plzeňský Prazdroj, Pivovaru Velké Popovice, Pivovaru Jihlava (pivo Ježek) a Pivovaru Primátor. Stánek České republiky propagoval rovněž tradiční Karlovarskou Becherovku. Řada dalších českých výrobců alkoholických nápojů a institucí z oblasti potravinářského průmyslu byla prezentována formou katalogové výstavy.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.