Projekt PROPED - Den českého piva v Miláně proběhl úspěšně v pondělí 11. 10. 2021 v prostorách Generálního konzulátu ČR

25. 10. 2021

Pět českých zástupců malých a mikro pivovarů: Pivovar Albrecht, Pivovar Cvikov, Pivovar Falkenštejn, Jarošovský pivovar a Rodinný pivovar Zichovec se představily v rámci historicky prvního „Dne českého piva“, který zorganizoval GK ČR v Miláně ve spolupráci s agenturou CzechTrade, s Českou pivní aliancí, dále v koordinaci s agenturou CzechTourism a za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR.

Pivovary představily to nejlepší ze své produkce a italské publikum včetně zástupců lombardské vlády mělo příležitost tyto originální piva nejvyšší kvality ochutnat a ocenit jejich jakost. Vážný zájem italských partnerů příjemně překvapil a během dne proběhla řada seriózních rozhovorů se zájemci o české pivo a byla navázána řada kontaktů, které se ukazují být velmi perspektivní. A to bylo hlavním cílem projektu.

Celkově se Dne českého piva zúčastnilo kolem stovky hostů, převážná většina z řad potenciálních distributorů a odběratelů (jak např. majitelé barů a restaurací). Akce měla velmi pozitivní ohlas také u zástupců regionální lombardské vlády a zástupců dalších zahraničních zastoupení v Miláně.

K úspěchu Dne českého piva přispěl rovněž významný český výtvarník Pavel Fuksa, který navrhl grafiku celé akce včetně doprovodné prezentace pěti pivovarů umístěné v ulici před budovou generálního konzulátu, která je tak dostupná milánské veřejnosti i nadále.  

V roce 2022 je plánována obdobná akce, která na tuto akci naváže a bude navíc doplněna prezentací české technologie při výrobě piva.

 

Zdroj: České mikropivovary zabodovaly v LombardiiTyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.