Proběhla incomingová mise izraelských zemědělských expertů do ČR

7. 6. 2022

Ve dnech 31. 5. – 1. 6. 2022 se v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnila incomingová mise izraelských expertů, kterou zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Tel Avivu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

ČR navštívila delegace 9 izraelských odborníků na problematiku zavlažování, půdy a environmentálních studií z prestižního zemědělského výzkumného institutu Volcani Research Center.

Účastníci incomingové mise jednali o možnostech spolupráce s českými vědci zapojenými do unikátního projektu ČZU „Smart Landscape“ (Chytrá krajina), která nemá ve střední Evropě obdoby. 

Izraelský tým složený z odborníků na oblast kapénkového zavlažování, půdní chemii, výživu rostlin, udržitelné zemědělství či analýzu dat ze satelitů a dronů (tzv. remote sensing) navštívil nejprve dne 31. května 2022 pilotní lokalitu Amálie, aby se přímo v terénu seznámil s I. fází projektu „Smart Landscape“. Následující den, 1. června 2022, se čeští a izraelští odborníci setkali v rámci společného ČZU-Volcani workshopu v prostorách rektorátu ČZU v Suchdole, aby projednali možnosti vzájemné výzkumné spolupráce. Workshop byl rozdělen do dvou tematických bloků, přičemž první z nich byl zaměřen na oblast vody a zavlažování a druhý na problematiku výzkumu půdy a udržitelného zemědělství. V každém bloku čeští a izraelští vědci přestavili 6 oblastí výzkumu, celkem tak bylo debatováno 12 odborných témat.

Izraelští účastníci mise ocenili zejména možnost návštěvy lokality Amálie a projevili zájem o spolupráci na konkrétních výzkumných projektech. 
Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.