Podpora českého piva a pivovarnictví v Chile pokračuje i přes pandemii covid

26. 11. 2021

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se zastupitelským úřadem v Santiago de Chile v posledních třech intenzivně podporuje aktivity českých firem ze sektoru pivovarnictví v Chile a i v době pandemie pokračuje v podpoře obchodních aktivit.

První část projektu ekonomické diplomacie se uskutečnila ve městě Quillón (chilský region Ñuble) v prostorách firmy Rudolf Jelínek dne 13. listopadu a byla pojata jako český festival s hudebním doprovodem, na kterém se odborná i široká veřejnost seznámila s několika druhy českého piva a s produkty společnosti Rudolf Jelínek. Návštěvníci mohli ochutnat piva tří českých pivovarů a ležák chilského pivovaru vyráběný Češkou žijící v Chile, která všechna vzbudila velký zájem mezi konzumenty i provozovateli barů a restaurací. Vzhledem k rozsahu projektu se na něm finančně podílely i agentury Czech Tourism, město Quillón a místní zastoupení společnosti Rudolf Jelínek.  

Pro odborníky v oblasti pivovarnictví pak byla určena druhá část projektu konaná 25. listopadu ve městě Valdivia v regionu Los Ríos, což je oblast s největší koncentrací minipivovarů a s nejdelší historií výroby piva v Chile. Čtyři české firmy na hybridním webináři na univerzitě prezentovaly online svou nabídku surovin a technologií pro pivovarnictví. 

Projekt tak opět podpořil povědomí a zájem o české pivo, suroviny a technologie. Teritorium Chile se v dlouhodobém sledování jeví pro dovoz piva a surovin českého původu jako velmi perspektivní, proto bude Ministerstvo zemědělství pokračovat v podpoře českých firem. V tomto roce se doposud v návaznosti na projekty podpory sektoru vyvezl z ČR do Chile chmel v hodnotě více než 3 mil. Kč, což je hodnota cca 20x vyšší než v letech předešlých.

Na proběhlý marketingový projekt naváže v roce 2022 incomingová mise chilských pivovarníků do ČR.Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.