Pivovarníci ze Srbska navštívili ČR

24. 3. 2023

Zástupci „craftových“ pivovarů, investorů a státní správy ze Srbska navštívili ČR, aby se seznámili s produkcí chmele a sladu a technologiemi používanými v českém pivovarnictví.

Akce uspořádaná zemědělským diplomatem Vladimírem Váňou proběhla ve dnech 13.  – 15. března 2023 za finanční podpory Ministerstva zemědělství a tematicky navázala na incomingovou misi ze zemí západního Balkánu, která se uskutečnila v březnu 2020.

Program zahrnoval seznámení s technologií vaření piva a produkcí sladu a chmele v ČR, ale především možnostmi českých firem, pokud jde o dodávky chmele, sladu a technologií pro minipivovary. Srbští účastníci mise se setkali s českými partnery jak v rámci B2B, které se uskutečnilo na Ministerstvu zemědělství, tak při návštěvách provozů na Žatecku, v Benešově nebo Plzni.

Srbští partneři projevili zájem zejména o možnost dodávek sladu a velmi je zaujala také nabídka stáčecích zařízení určených speciálně pro použití v malých pivovarech.
 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.