Irská incomingová mise zaměřená na chmel

29. 4. 2022

Deset zástupců irských pivovarníků se přijelo ve dnech 25.–27. 4. 2022 seznámit s jedinečností českého chmele přímo do Žatce.

Projekt ekonomické diplomacie připravený ve spolupráci se Zastupitelským úřadem v Dublinu navázal na online konferenci „Czech-Irish Hobs Export Webinar“, která se uskutečnila v listopadu 2021.

Program mise zahrnoval návštěvu Chmelařského muzea v Žatci, prezentaci firem Chmelařství Žatec, Bohemia Hop, Chmelařského institutu a Agrofarmy Lešenice včetně prohlídky výrobních prostor a mnoha chmelnic. Program byl uzavřen ochutnávkou piv v pivovaru Pioneer a přednáškou o využití jednotlivých odrůd chmele pro svrchně kvašená piva i ležáky.

Irští pivovarníci hodnotili svoji cestu jako velmi přínosnou pro jejich další podnikatelské aktivity a již během ní projevily dva pivovary zájem o nákup českého chmele. 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.