Estonští znalci vína na návštěvě Jihomoravského kraje

3. 5. 2023

Ve dnech 17. – 20. dubna 2023 proběhla mise estonských someliérů a importérů vína do ČR. Za finanční podpory Ministerstva zemědělství zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Tallinu ve spolupráci a Národním vinařským centrem pro estonské partnery zorganizovalo třídenní návštěvu v Jihomoravském kraji s cílem představit produkci tohoto tradičního vinařského regionu.

Estonská delegace navštívila devět moderních a inovativních vinařství se zájmem o nalezení nových exportních trhů. Estonští experti vysoce cenili nejen kvalitu samotných vín, ale i celkovou úroveň odvětví a jeho exportní připravenost – získané certifikace, logistiku, kvalitu obalových materiálů i etiket, či zahraniční reference.

Velvyslanectví ČR v Tallinu plánuje na akci navázat a připravuje další projekty pro posílení a udržení dobrých obchodních vztahů v tomto odvětví, například řízenou degustaci pro someliérskou asociaci Eesti Sommeljeede Asstsiatsioon a pro zákazníky importérů vína, kteří se dubnové návštěvy Jihomoravského kraje účastnili. 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.