Čeští zemědělci dobývají Srbsko na Mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě

26. 5. 2017

Česká republika se představila na 84. mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě (13. - 19. 5. 2017). Na stánku Ministerstva zemědělství ČR se prezentovalo patnáct českých společností.

Veletrh v Novém Sadě byl vybrán mezi oficiální účasti MZe na zahraničních veletrzích a výstavách na základě zájmu českých firem, které na webu ministerstva přímo hlasovaly pro jednotlivé navržené akce.

Národní stánek ČR otevřel náměstek ministra zemědělství ČR pan Patrik Mlynář, který se zúčastnil i slavnostního zahájení veletrhu. Za doprovodu vedoucího ekonomického oddělení ZÚ ČR v Bělehradě pana Jiřího Krále a zemědělského diplomata Pavla Svobody se setkal i s místopředsedou vlády Srbska Ivicou Dačićem a státním tajemníkem Velimirem Stanojevićem, kteří českou expozici po zahájení veletrhu navštívili a ochutnali českou točenou zmrzlinu. V průběhu veletrhu se s vystavovateli setkala i velvyslankyně ČR v Srbsku, paní Ivana Hlavsová, která s nimi krátce zhodnotila jejich účast a nastínila možnosti podpory, které jim může česká ambasáda poskytnout.

Součástí stánku České republiky byl informační pult MZe ČR. Zde byly poskytovány informace pro odbornou i laickou veřejnost. Na stánku byla k dispozici i řada publikací v tištěné podobě, zejména aktualizovaná verze katalogů kontaktních adres resortu zemědělství v ČR a kontaktních adres výrobců v potravinářském průmyslu. Dále zde byly poskytovány všeobecné informace o ČR, včetně nabídky turistických materiálů.

Firmám byl po celou dobu k dispozici rovněž agrární diplomat zastupitelského úřadu v Bělehradě, který v rámci přípravy veletrhu dokázal zajistit řadu cenných setkání s potenciálními partnery ze Srbska a celého Balkánu. Podle ankety provedené pracovníky MZe ČR v závěru veletrhu hodnotí firmy akci z hlediska navazování nových obchodních kontaktů pozitivně. Věříme, že se úspěšnou prezentaci českých společností podaří v příštím roce zopakovat.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.