České mléko a mléčné výrobky živě v Pekingu

18. 5. 2021

Prezentace českého mlékárenství, kterou 13. května v živém video přenosu uspořádal Ondřej Plaček, zemědělský diplomat v Číně, vzbudila mimořádný zájem. Akce přilákala na velvyslanectví České republiky v Pekingu na čtyři desítky zástupců čínských firem se zájmem o dovoz mléčných výrobků z České republiky.

Účastníci mohli nejprve shlédnout prezentace jednotlivých českých podniků (Mlékárna Benešov, Tatra Hlinsko, Madeta) a následně jejich zástupcům pokládat v reálném čase konkrétní dotazy. Zájem čínských hostů o akci a množství vznesených dotazů ukázaly, že poptávka po mléčných produktech je v Číně momentálně značná.

Na seznamu výrobců schválených pro vývoz mléka a mléčných výrobků do Číny je aktuálně 23 českých výrobních závodů, ročně vyvezou do Číny přes 1000 tun zboží. Prezentace zorganizovaná s podporu Ministerstva zemědělství ČR v rámci projektů ekonomické diplomacie byla dobrou reklamou pro všechny.

 
 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.