České firmy se prezentovaly na jordánském trhu

15. 5. 2023

Ve dnech 10. – 11.5.2023 se uskutečnila v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) prezentační akce českých potravinářských produktů v jordánském hlavním městě Ammánu.

Akci zorganizoval ZÚ ČR v Ammánu společně s Ministerstvem zemědělství ČR. Jejím cílem bylo představení a posílení pozice českých produktů v Jordánsku včetně přímé možnosti navázat spolupráci s místními partnery.

Hlavní událostí byl degustační český večer, kde byly prezentovány produkty 5 zúčastněných firem potenciálním místním partnerům, které podpořil svou přítomností velvyslanec ČR v Ammánu pan Josef Koutský. Jednalo se o firmy z nápojového sektoru, zdravé výživy, cukrovinek a instantních potravinových směsí. Následující den proběhl společný workshop s místními podnikateli ve spolupráci s jordánskou obchodní komorou a Jordan Europe Business Association následovaný B2B jednáními.

Dle návštěvnosti a zájmu ze strany jordánských distributorů a obchodníků lze usuzovat, že české firmy mají jordánské straně co nabídnout a mohou se prosadit i na tak ne příliš exponovaném trhu.


 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.