České firmy se představily na veletrhu SIAL CHINA 2017 a Craft Beer China 2017

23. 5. 2017

České firmy se opět úspěšně prezentovaly na jednom z nejvýznamnějších potravinářských veletrhů v Asii – SIAL CHINA.

Na výstavišti v Šanghaji se ve dnech 17. - 19. května 2017 konal již 17. ročník potravinářského veletrhu SIAL CHINA, který je jedním z nejvýznamnějších světových potravinářských veletrhů. Zúčastnilo se jej celkem 3.200 vystavovatelů, kteří na ploše více než 149 000 m2 prezentovali své produkty z oboru potravin, nápojů a souvisejících služeb. Branami veletrhu prošlo za tři dny celkem více než 80.000 návštěvníků.

SIAL CHINA 2017 byl Ministerstvem zemědělství zařazen mezi prioritní výstavy z pohledu proexportních aktivit v roce 2017. Formou národní expozice organizované Ministerstvem zemědělství ČR se veletrhu zúčastnilo 11 českých potravinářských firem. České vystavovatele přijela na český stánek navštívit a podpořit Viera Šedivá, náměstkyně ministra pro řízení sekce potravinářských výrob – Úřadu pro potraviny, společně s Vladimírem Randáčkem, zemědělským diplomatem ČR v Číně.

V rámci národní expozice České republiky o velikosti 150 m2 se kromě Ministerstva zemědělství prezentovaly společnosti Budějovický Budvar, n. p., BlueTouch, s.r.o., Czech Royal Beer, s.r.o., Hamé s.r.o., ISOLINE EU, s.r.o., Jaroslav Vališ, Pivovary PMS Přerov, a.s., RUDOLF JELÍNEK, a.s., SEMIX PLUSO, s.r.o., Vinařství Ludwig, s.r.o., SOLEX AGRO, s.r.o. Na souběžně konaném veletrhu Craft Beer China 2017, zaměřeném na malé pivovary, se aktivně prezentovala česká chmelařská společnost Bohemia Hop.

České firmy oceňují na účasti na veletrhu SIAL zejména možnost osobního kontaktu s čínskými dovozci, nákupčími, provozovateli potravinářských provozů a restaurací. Klíčem pro faktickou realizaci vývozů našich firem je právě nalezení strategického čínského partnera.  Úspěch na velmi konkurenčním čínském trhu je současně výbornou referencí pro další expanzi v rámci celého regionu.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.