Zástupci senegalského Ministerstva zemědělství a rozvoje venkova navštívili Zemi živitelku

7. 9. 2016

Delegace ze senegalského Ministerstva zemědělství a rozvoje venkova na základě pozvání pana ministra Jurečky absolvovala v České republice řadu jednání s českými vzdělávacími a výzkumnými institucemi, prohlídku bioplynové stanice, farmy s chovem skotu, ale také farmy zaměřené na chov antilop. Na veletrhu Země živitelka měla delegace možnost posoudit kvalitu a možnosti využití české zemědělské techniky.

Prioritou senegalské návštěvy bylo nalézt společná témata v oblasti výzkumu, vývoje a sdílení know-how. „Jsme rozvojová země závisející na zemědělství, potýkáme se zejména s nevyhovující výživou skotu a nedostatečnými opatřeními pro zadržení vody v krajině a zavlažování. V ČR jsme jednali o možné spolupráci ve výzkumu, výměně výzkumných pracovníků i studentů. Viděli jsme řadu řešení z oblasti chovu skotu nebo pro nás také zajímavého chovu ryb,“ uvedl vedoucí delegace.

Senegal je pobřežní zemí západní Afriky, do které zasahuje pás savan a stepí na jižním okraji Sahary zvaný Sahel. Potýká se nejen se suchem, ale také s místními sezónními záplavami. K tématům zadržování vody v krajině a možnosti využití českých znalostí skupina Senegalců jednala s odborníky Ministerstva zemědělství ČR. Stájové technologie a krmivářství byly diskutovány s řadou odborníků na veletrhu Země živitelka, ale také přímo na farmě s hlavním zootechnikem ZD Mořina. Formy motivace mladých a absolventů k práci v zemědělském sektoru zástupci senegalského ministerstva diskutovali s představiteli Společnosti mladých agrárníků České republiky. „Příliš mladách lidí hledá své štěstí ve městech, případně mimo svou zemi. Chceme, aby mladí lidé poznali zdroje, které jim jejich země v zemědělství nabízí a aby je uměli zužitkovat,“ dodal zástupce senegalské Národní agentury pro zemědělský rozvoj a integraci.


 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.