Česko-americké fórum k vínu: naši vinaři se potkávají s americkými nákupčími

13. 10. 2016

Dne 12. října se na Ministerstvu zemědělství uskutečnilo Česko-americké fórum k vínu, které resort připravil ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Cílem akce bylo rozšířit povědomí o kvalitě českých a moravských vín v USA, a tím i zintenzivnit obchodní spolupráci mezi tuzemskými vinaři a americkými nákupčími vína.

Akce pokračuje 13.–14. října prohlídkou několika moravských vinařství. Američtí nákupčí tak budou mít příležitost přímo na místě poznat prostředí, kde tuzemská vína vznikají.  

Obchod s vínem v budoucnu ovlivní případné uzavření Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) mezi Evropskou unií a Spojenými státy americkými. Zlepšení přístupu na trh s vínem USA je jedním z klíčových zájmů České republiky i EU.  Současný obchod brzdí například složitá registrace nových výrobků u amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv i komplikovaný dovozní systém do USA.

Americký trh je pro české výrobce a producenty zajímavá destinace, také proto tam plánuje Ministerstvo zemědělství v příštím roce zřídit novou pozici agrárního diplomata. Ten by měl v následujících letech podpořit export vína, ale i dalších produktů z České republiky do Spojených států amerických.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.