Incomingová mise potravinářů z Republiky Komi (RF)

Ve dnech 26. února až 1. března 2018 navštíví ČR oficiální delegace Republiky Komi (Ruská federace), kterou povede místopředseda Vlády Republiky Komi a současně ministr zemědělství a spotřebitelského trhu Republiky Komi. Cílem mise je představit ruským partnerům česká řešení pro potravinářský průmysl a referenční objekty, kde jsou tyto technologie úspěšně provozovány.

Ministra budou na cestě do ČR doprovázet představitelé několika potravinářských podniků Republiky Komi, konkrétně Syktyvkarského pivovaru, Syktyvkarského lihovaru a Drůbežárny Zelenskaja. Cílem incomingové mise, která je organizována v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie PROPED s účastí Ministerstva zemědělství ČR a Generálního konzulátu ČR v Sankt Peterburgu, je představit hostům české technologie a řešení pro živočišné farmy, zpracování masa, pivovarnictví a lihovarnictví. V rámci třídenního programu je plánována návštěva potravinářské výstavy SALIMA TECHNOLOGY v Brně, stejně jako návštěva několika referenčních objektů.

České strojírenské firmy se v Komi aktivně podílejí také na modernizaci potravinářských podniků - ať již to byla výstavba propagační stanice kvasnic, dodávka plnících linek pro rozliv nápojů nebo aktuálně probíhající modernizace Syktyvkarské pekárny. Pro zajímavost z dalších úspěšných projektů CZ firem v Republice Komi lze zmínit výstavbu závodu na zpracování ropy v Usinsku, dodávky důlních strojů pro těžbu a přepravu uhlí ve Vorkutě nebo provozování českých letadel L-410 leteckým operátorem KOMIAVIATRANS.

České firmy, které by měly zájem o setkání s potravinářskými firmami Republiky Komi, nechť se obracejí na e-mail: Lukas.Hercik@mze.cz nebo michal_gelbic@mzv.cz.

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.