Fotogalerie z akcí

Návštěva společnosti Mach drůbež a.s. Litomyšl

4. 10. 2023
Ministr zemědělství Marek Výborný navštívil v rámci svého výjezdu do Pardubického kraje jednoho z největších producentů násadových vajec jednodenních kuřat v EU. V rodinné společnosti Mach drůbež a.s. Litomyšl splňují ty nejnovější požadavky pro chov drůbeže a zároveň se podílí na nejmodernějších výzkumech.

Otevření nového Pavilonu environmentálních studiích na České zemědělské univerzitě v Praze

27. 9. 2023
Ministr zemědělství Marek Výborný spolu s premiérem Petrem Fialou, ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem a zástupci České zemědělské univerzity v Praze otevřeli 27. 9. 2023 nový Pavilon environmentálních studiích. Ekologická budova naplňuje vizi spolupráce vědecko-pedagogických kapacit s veřejnou i soukromou sférou v nadnárodním měřítku. Je i svébytnou a důležitou laboratoří, kde vědci…

Jednání ministrů zemědělské skupiny V4 ve Znojmě

26. 9. 2023
V rámci českého předsednictví ve V4 se 25. 9. 2023 sešli ministři zemědělství celé Visegrádské skupiny ve Znojmě. Ministři zemědělství Česka, Slovenska, Polska a Maďarska se následně domluvili, že vyzvou Evropskou unii, aby více kontrolovala ukrajinský vývoz a zvážila zavedení vratných kaucí na obilí. Ministři také projednali ukrajinský akční plán na zajištění tzv. koridoru solidarity do zemí mimo…

Den za obnovu lesa

23. 9. 2023
Čtvrtý ročník největší a nejúspěšnější celostátní lesnické akce pro veřejnost se konal 23. 9. 2023 v každém regionu. Lidé během Dne za obnovu lesa vysadili 29 tisíc stromků. Ministr zemědělství Marek Výborný si vyzkoušel práci lesníků ve středočeské Vráži.

Den zemědělce v Kámeni

13. 9. 2023
Pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného se 13.-14. září 2023 uskutečnila v obci Kámen u Pelhřimova pod širým nebem výstava zemědělské techniky. Sešlo se přes 200 vystavovatelů. Návštěvníci si tak mohli užít jak přehlídku muzejních kousků, tak například zemědělského robota nebo nový dron, který je skvělým nástrojem pro precizní zemědělství. Opravdovým unikátem byla největší flotila…

Zahrada Čech

8. 9. 2023
Ministr zemědělství Marek Výborný zahájil 47. ročník veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích. 

Jednání ministra zemědělství Marka Výborného se zástupci obchodních řetězců

7. 9. 2023
Jednání ministra zemědělství se zástupci obchodních řetězců se uskutečnilo 7. září 2023 za účasti předsedy vlády Petra Fialy na Ministerstvu zemědělství. Zástupci obchodníků na jednání deklarovali, že nižší DPH na potraviny se od 1. 1. 2024 projeví i na cenách.

Neformální jednání Rady pro zemědělství a rybolov EU

5. 9. 2023
Nové technologie, klimatická změna a genomické techniky - to byly hlavní témata jednání ministrů zemědělství EU, o kterých se diskutovalo 4. a 5. září 2023 ve španělské Córdobě. Ministr zemědělství Marek Výborný uvítal, že španělské předsednictví navázalo na české, které zahájilo diskuzi o nových genomických technikách.

Dožínky na Letné 2023

4. 9. 2023
Neuvěřitelných 12 316 návštěvníků se přišlo podívat na největší farmářský trh v Praze. Skvělou atmosféru si užil i ministr zemědělství Marek Výborný.

Země živitelka 2023

1. 9. 2023
Výsledky celoroční práce na tradičních Národních dožínkách oslavil se zemědělci také ministr zemědělství Marek Výborný. Tato slavnost se každoročně koná v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Vlivem počasí je sice v různých částech České republiky kvalita úrody proměnlivá, objem sklizně je ale ještě o něco vyšší než v rekordním loňském roce.
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.