Jak se prokazuje produkce ovoce, které je po 31.12. na skladě a nebylo v kalendářním roce, ke kterému se vztahuje dotace prodáno ani zpracováno?

30. 3. 2015

V návrhu nařízení vlády pro přímé platby je stanoveno, že jde o doklady za období od 1.1. do 31.12. kalendářního roku podání žádosti. Tyto doklady musí žadatel předložit Fondu do 31.1. následujícího roku. Pokud žadatel produkci prodá ještě následně, tj. po 31.12. doklady může uplatnit pro další kalendářní rok žádosti. Stejným způsobem by tedy mohl uplatnit doklady již z tohoto kalendářního roku, když bude muset prokazovat objem produkce příští rok v lednu. Pokud jde o stanovené minimální objemy produkce, ty byly stanoveny níže než je průměr ČR, to znamená, že by ze strany pěstitele neměl být problém tyto limity splnit, i když mu zůstane ještě část produkce na skladě.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.