Projekt Revize Plánu managementu úhoře říčního (Anguilla anguilla) v České republice

26. 10. 2021

Cílem je revize Plánu managementu úhoře říčního (Anguilla anguilla) v České republice, a to dle požadavků nařízení Rady 1100/2007/ES.

Výrazný populační pokles úhoře říčního (jako výsledek řady antropogenních faktorů) vedl Evropské Společenství k přijetí opatření, která mají za cíl zastavit pokles a obnovit populaci úhoře říčního, a to formou nařízení Rady ES 1100/2007, kterým se stanoví opatření pro obnovu populace úhoře říčního, a z něj odvozené Plány managementu úhoře.

Cílem předmětného nařízení je zejména zajištění ochrany a nastavení udržitelného způsobu využívání populace úhoře říčního.  

V souvislosti s nařízením Rady 1100/2007 vypracovala Česká republika Plán managementu úhoře říčního a v předepsaném termínu jej předložila Evropské komisi. Předmětné nařízení dále nařizuje členským státům v pravidelných intervalech vyhodnocovat účinnost plánů managementu úhoře říčního.

Cílem projektu je revize a vypracování dokumentu Plán managementu úhoře říčního (Anguilla anguilla) v České republice, který bude vypracován na základě aktuálních vědeckých poznatků a doporučení, s cílem naplňování požadavků vyplývajících z nařízení Rady (ES) č. 1100/2007.

Přílohy

Projekt

Stáhnout (pdf, 74 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.