Pilotní ověření začlenění výkazu osevu plodin ČSÚ do jednotné žádosti

5. 4. 2022

V rámci jednotné žádosti pro letošní rok je možné si ověřit, jakým způsobem se bude od roku 2023 plošně podávat výkaz osevu plodin k 31.5. pro ČSÚ. (více po prokliku nadpisu článku)

Tento pilotní provoz slouží k ověření funkčnosti systému, který by měl od příštího roku odbourat samostatné hlášení osevu a zajistí, že zemědělec odevzdá výkaz ve shodě s deklarací plodin v rámci jednotné žádosti.

Přestože v tomto roce nenahrazuje výkaz osevu v rámci jednotné žádosti standardní hlášení na ČSÚ  k 31.5., oceníme pokud se do toho pilotního řešení zapojí maximum zemědělců. V instruktážním videu je problematika vysvětlena a jak je z něj patrné, vyplnění výkazu představuje minimální dodatečnou zátěž, protože drtivá většina údajů se sama předvyplní.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.