Úpravy webových služeb pro ověření a hlášení pohybů zvířat

5. 3. 2018

Na testovacím i produkčním prostředí EPO byla vystavena upravená webová služba IZT_HPT01A a dále byly vystaveny nové webové služby IZR_PLM01A a IZR_PSN01A a služby pro ověřování a zasílání hlášení - IZR_OZO01B, IZR_OZK01B a IZR_OZT01B. Přehled služeb a nových funkcí je k dispozici po kliknutí na nadpis novinky.

Specifikace webových služeb a WSDL definice je k dispozici v detailu služeb po kliknutí na název služby.

Aktualizace stávajících služeb

IZT_HPT01A - Hlášení a pohyby zvířat – tuři
Změna: Struktura response rozšířena o nový element DoplneniPuvodu – nepovinné pole plněné v případě, že bylo ke zvířeti zpracováno hlášení o doplnění původu a současně údaje, které toto hlášení doplnilo.Nové webové služby

Služby OVERENI_ZASLANI_HLASENI

  • IZR_OZO01B - Ověřování a zasílání hlášení  - ovce
  • IZR_OZK01B - Ověřování a zasílání hlášení - kozy
  • IZR_OZT01B - Ověřování a zasílání hlášení – tuři

V nových verzích webových služeb je umožněno v rámci 1 requestu/dávce předat více hlášení za různé provozovny a stáje. Všechny hlášení za konkrétní provozovnu a volitelně stáj jsou zpracovávány jako jedna dávka (hromadně). Ve verzi 01A se na každý request pohlíželo jako na oddělené hlášení na provozovnu stáj a v některých případech docházelo k odmítnutí hlášení kvůli nesprávnému pořadí. Ve verzi 01B je celý obsah dávky zpracován dle obvyklého pořadí zpracování událostí (narození, odsun, apod). Nedojde tak k odmítnují hlášení například přísunu zvířete na jinou provozovnu.

U služeb IZR_OZO01B a IZR_OZK01B je možné zasílat i doplnění původu - pro tyto účely je určen nový element DoplneniPuvodu. Je tak možné vedle standardního zaslání hlášení (element ZasilaneHlaseni) přidat i doplnění původu (element DoplneniPuvodu). Doplnění původu je možné zasílat i dodatečně.


IZR_PLM01A – Ověření původu telete

Služba slouží pro ověření původu telete. Data pro ověření původu telete se přebírají z databáze ČMSCH (PLEMDAT). Služba neslouží k doplnění původu.


IZR_PSN01A – Počty skupinově evidovaných zvířat pro výpočet intenzity pro zelenou naftu

Služba poskytuje počty skupinově evidovaných zvířat pro druh PRA (prasata) a DRU (drůbež) v konzistentní formě se způsobem výpočtu intenzity pro zelenou naftu k určitému zdaňovacímu období.

Související odkazy

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.