Upozornění na nejčastější zjištění a chyby při definování technické specifikace dopravních prostředku a jiného zařízení

Řídicí orgán OP Rybářství ve spolupráci s Auditním orgánem zveřejňuje prezentaci, kde je uvedena rozhodovací praxe při stanovení zadávacích podmínek a příklady diskriminačních zadávacích podmínek.

V rámci OP Rybářství se jedná především o technickou specifikaci zařízení včetně dopravních prostředků ve smyslu omezujících technických podmínek. Zadavatel nemůže zvýhodnit určité dodavatele tím, že technickou specifikaci např. vozidla v zadávacích podmínkách stanoví diskriminačním způsobem, jelikož z ostatních dodavatelů by mohl zakázku plnit pouze dodavatel vozidla jedné značky. Dodavatelé dalších značek by nemohli podat nabídku, jelikož jejich vozidla všechny požadované parametry neplnily.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.